Co ellaOne® není

NEJDE o pravidelnou metodu antikoncepce

Pilulku ellaOne® byste neměla užívat jako pravidelnou metodu antikoncepce. Nouzová antikoncepce v pilulce představuje pouze záložní metodu zamezení otěhotnění a měla by být používána pouze příležitostně.

NEJDE o antikoncepci pro budoucí pohlavní styk

Pokud budete mít po užití ellaOne® znovu nechráněný pohlavní styk, přípravek nezabrání otěhotnění . Při každém následujícím pohlavním styku až do začátku další menstruace byste měla použít bariérovou metodu, například kondomy. Pokud v současnosti užíváte antikoncepční pilulky, pokračujte v jejich normálním užívání hned od dalšího dne po užití ellaOne®. Nezapomeňte také při každém dalším pohlavním styku až do začátku další menstruace použít kondom.

NEPOUŽÍVÁ se k vyvolání interrupce

ellaOne® funguje na principu oddálení uvolnění vajíčka. Pokud jste těhotná, je příliš pozdě na užití nouzové antikoncepce, protože tato antikoncepce zabraňuje otěhotnění. Proto neberte pilulku ellaOne®, pokud jste již těhotná.

ellaOne® nemá vliv na vaši plodnost

Pokud chcete mít pohlavní styk po užití přípravku ellaOne®, použijte do začátku následující periody bariérovou antikoncepční metodu. Je to proto, že se vaše plodnost může velice rychle vrátit.