Kdy užít ellaOne®pilulku „po“?

Měla jste nechráněný styk? Selhala vám pravidelná antikoncepce? Pokud ano, nepanikařte. Užijte ellaOne® co nejdříve po nechráněném pohlavním styku!

Pokud máte otázky týkající se ellaOne®, máme pro vás odpovědi, které vás uklidní. Ať už vás zajímá, zda je ellaOne® pro vás vhodná, nebo jak často můžete pilulku „po“ ellaOne® užívat, a nebo cokoli jiného. Přečtěte si často kladené otázky a odpovědi.

Kdy je nejlepší čas pro užití pilulky „po“ ellaOne®?

Pokud jste měla nechráněný styk, praskl vám kondom nebo jste si zapomněla vzít hormonální antikocepci. Před neplánovaným otěhotněním se můžete chránit pilulkou „po“ ellaOne®. Přípravek ellaOne® je nejúčinnější, pokud je užit co nejdříve. Nejpozději však do 5 dní (120 hodin) po nechráněném styku.

Mohu si vzít ellaOne® dvakrát ve stejném cyklu
#1
To by byla správná odpověď
Správně
#2
Nesprávně
%
Správně
%
Nesprávně

Jak se pilulka „po“ ellaOne® užívá?

ellaOne® – tableta k jednorázovému perorálnímu užití.
Tableta může být užita kdykoli během menstruačního cyklu.
Pokud do 3 hodin po užití tablety dojde ke zvracení, je třeba užít další tabletu.
Pokud je menstruace zpožděná nebo jsou přítomny příznaky těhotenství, je třeba před podáním tablety vyloučit těhotenství.

Kdy byste neměla užívat pilulku „po“ ellaOne®?

ellaOne® neužívejte v případě, že:

 • Již jste těhotná
  ellaOne® není určena k použití během těhotenství a neměla by ji užít žádná žena, která má podezření, nebo ví, že je těhotná. Ulipristal-acetát nepřeruší existující těhotenství.
  Při zpoždění menstruace nebo při příznacích těhotenství byste se před užitím ellaOne® měla obrátit na svého lékaře nebo lékárníka.

 • Jste-li alergická na ulipristal-acetát nebo na jinou látku obsaženou v přípravku ellaOne®
  Neměla byste přípravek ellaOne® užívat, jste-li alergická na jakoukoliv látku uvedenou v příbalovém letáku přípravku. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás ellaOne® vhodná, poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud se nacházíte v některé z níže uvedených situací, měla byste se poradit s lékárníkem nebo lékařem:

 • Podstupujete specifickou léčbu a bojíte se lékové interakce. Pokud se obáváte, že přípravek ellaOne® může ovlivňovat jinou léčbu, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem a před užitím pilulky si pozorně přečtěte příbalovou informaci k přípravku ellaOne®. Buďte opatrná a před použitím přípravku ellaOne® se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud trpíte těžkým astmatem, které je léčeno perorálním glukokortikoidem.

   

   

   

 • Před užitím ellaOne® se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka, jestliže trpíte závažným onemocněním jater.

   

   

Užitečné informace po užití pilulky „po“ ellaOne®

Přípravek ellaOne® je pouze pro příležitostné použití. Rozhodně nesmí nahradit některou metodu pravidelné antikoncepce. Neposkytuje antikoncepční ochranu při následných pohlavních stycích a je vždy vhodné zvolit si některou z běžných metod antikoncepce.

Uvědomte si, že užití ellaOne® jako nouzové antikoncepce může snížit antikoncepční účinky běžné hormonální antikoncepce. Pokud si přejete po užití přípravku ellaOne® zahájit nebo pokračovat v užívání hormonální antikoncepce, můžete tak učinit, ale do příští menstruace používejte kondom.

Pamatujte, že žádná antikoncepce není 100 % účinná. Účinnost pilulky „po“ závisí na tom, kdy ovulujete a na době mezi nechráněným stykem a užitím nouzové antikoncepce. Po užití ellaOne® se může menstruační krvácení objevit o několik dní dříve nebo později, než bylo očekáváno. V případě, že je následující menstruace zpožděná o více než 7 dní, je třeba provést těhotenský test.